.

poniedziałek, 29 kwietnia 2013

Kartka w kształcie piłki

Zapewne gro z Was wyjechało na długi majowy weekend, ale niektórzy z Was podobnie jak ja zostali w domu i dla nich przygotowałam nietypową kartkę w kształcie piłki. Jak się zapewne domyślacie kartka ta zrobiona jest dla fana piłki nożnej i mam nadzieję, że mu się ona spodoba.


Kartkę tą robi się podobnie, jak kartki w kształcie jajek, których kursik umieściłam TUTAJ. Najpierw wykonujemy szablon koła. Moje koło ma średnicę 14,5 cm.


Następnie koło dzielimy na 2 równe połowy. Teraz, korzystając z tych połówek możemy wykonać własny szablon piłki, który ilustruje zdjęcie poniżej. Oczywiście wykonujemy dwa takie szablony, czyli przód i tył piłki.


Poniższa fotka - to naklejona już baza na 3 części przygotowanego szablonu. 


Teraz można już skleić górne części piłki. W tym celu rozprowadzamy klej na brzegu jednej części, jak to pokazuje zdjęcie i obie części składamy razem.


Zdjęcie niżej pokazuje, jak została utworzona kieszonka po sklejeniu obu części razem.


Górne sklejone części piłki przykładam przy jej jednej dolnej części i ołówkiem zaznaczam miejsce - dokąd sięga wypustka.


Niżej fotka w powiększeniu ....


Teraz nakładam klej - z prawej strony tylko do zaznaczonego ołówkiem miejsca i w ten sposób sklejam razem dwie dolne części piłki.


Tak wyglądają sklejone razem dwie dolne części piłki. Zdjęcie poniżej pokazuje, jak wkładam wypustkę z górnej części piłki w środek części dolnej. Wspaniale widać to pod światło.


Z przodu kartki, w miejscu, w którym jest schowana do środka wypustka, szpikulcem robię przez całość dziurkę. Następnie w wykonany otwór wkładam ćwiek.


Z tyłu kartki przycinam koniec ćwieka z prawej strony, by mi później po naklejeniu bazy nie wystawał. Od razu wyjaśniam, że nie użyłam nitu tylko dlatego, że uważałam, że ciężko będzie przebić się przez 6 grubych kartek. Zapewniam Was jednak, że na ćwieku piłka wspaniale się otwiera. 


Żeby przykryć "łapki" ćwieka z tyłu zaklejam dolną część piłki wcześniej wyciętą bazą. Poniżej fotka tyłu mojej piłki.


Mając już kartkę obklejoną z obu stron bazą - drogą prób i błędów wykonałam szabloniki elementów samej piłki, ktore zamieściłam dla Was poniżej.


Najpierw nakleiłam elementy na obrzeżu piłki.


Dalej nakleiłam pozostałe elementy w środku.


Tak przygotowana piłka jest już gotowa do ozdobienia.


Zanim jednak wykonam na piłce ozdoby, wycinam mniejsze koło, które włożę do środka przygotowanej i sklejonej piłki, a posłuży ono do napisania życzeń solenizantowi, do którego poleci karteczka.  Jak to pokazuje fotka poniżej - wycięte koło lekko z brzegu cieniuję. Moimi ulubionymi tuszami są tusze Distress, a kolor dobrałam do koloru samej piłki.


Pocieniowane koło dodatkowo ozdabiam stemplem. 


Tak przygotowana kartkę do wpisu życzeń wkładam do środka mojej kartko  - piłki.


Piłkę z kartka w środku zamykam ...


Teraz można już przystąpić do ostatniej fazy wykonania kartki, którą jest jej ozdobienie, czyli to co lubię najbardziej 


W górnej części kartki nakleiłam logo klubu piłkarskiego, w którym trenuje solenizant, a w dolnej jej części - loga jego ulubionych klubów. Napis w kole "13 Year - Kevin" umieściłam na poduszeczkach dystansujących, co umożliwia bezproblemowe zamykanie kartki. Oczywiście loga klubów piłkarskich w dolnej części kartki również przyklejone są na poduszeczkach dystansujących.
I jeszcze tył kartki


Kartko - piłkę wykonywałam po raz pierwszy. Jest przy niej dużo pracy, co już zapewne zauważyłyście, ale ogromna frajdę sprawia mi fakt robienia czegoś nowego, więc również Was zachęcam do wykonania takich kartkowych piłek. 

Dziękuję Wam za odwiedzinki i pozostawione słówko :))


28 komentarzy:

 1. Jest PIĘKNA!!!
  A pomysł I klasa!:)))

  OdpowiedzUsuń
 2. ЧУДЕСНО! Спасибо за урок!

  OdpowiedzUsuń
 3. Rewelacyjna kartka a kursik ? ...o , matko- super , super ! Coś mi się zdaje , że nawet ja zajarzyłam o co w tym chodzi

  OdpowiedzUsuń
 4. Pięknie-fajne te Twoje prace.Zostaję i rozgoszczę się jeśli pozwolisz.Pozdrawiam ciepło i wiosennie z Dobrych Czasów i zapraszam w odwiedzinki.J.

  OdpowiedzUsuń
 5. Kartka jest świetna ale chyba rzeczywiście bardzo pracochłonna. Kurs wspaniały, bardzo przejrzysty i dokładny, więc normalnie wstyd byłoby nie spróbować. Jeżeli efekt będzie wart pokazania to nie omieszkam się pochwalić (podając naturalnie pierwowzór).Dzięki za pomysł i inspirację:-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Kartka oryginalna. Podobnie jak poprzedniczki i ja jestem pod ogromym wrażeniem. Kursik zrobiłaś rewelacyjny, być może skorzystam. Podziwiam Twoją pomysłowość i pracowitość, bo karteczka rzeczywście jest pracochłonna :-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Kapitalna kartka i świetny kursik! Dzięki!

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo śliczna. Super kursik.

  OdpowiedzUsuń
 9. Fantastyczna kartka - piłka i do tego świetny kursik :))

  OdpowiedzUsuń
 10. This is wonderful Hania, and thank you so much for the kursik!

  OdpowiedzUsuń
 11. Karteczka cudna!!!!
  Jesteś mistrzem wymyslania.
  Kursik bardzo czytelny-dzieki

  OdpowiedzUsuń
 12. Rewelacja!!!
  Serdecznie i ciepło pozdrawiam oraz posyłam promyki słonka*
  Peninia
  http://peniniaart.blogspot.com/
  ♥♥♥

  OdpowiedzUsuń
 13. super pomysł.robisz same wspaniałości..

  OdpowiedzUsuń
 14. Haniu,jesteś niesamowicie pomysłowa :) kartka cudna !!!!!!!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 15. Wspaniała piłeczka jaka dopracowana...

  OdpowiedzUsuń
 16. Równie fantastyczna jak Twoje wielkanocne jajka, Haniu - pamiętam, pamiętam.

  OdpowiedzUsuń
 17. Pomysłowe i jak zwykle świetne wykonanie ;-)

  OdpowiedzUsuń
 18. Haniu chylę czoła przed Twoimi pomysłami cudowna karteczka wspaniały pomysł dziękuje za kursik :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Niesamowita i cudowna. Jak trafię na jakiegoś kibica lub piłkarza pozwolę sobie skorzystać z kursiku. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 20. ale bomba super wyszła a kursik dziekuję mam nadzieje że się i mnie kiedyś przyda tylko czekać na fana piłki pozdrawiam cudowne prace

  OdpowiedzUsuń
 21. Haniu :) dziękuję za kursik zapewne go wykorzystam i to nie koniecznie dla fana piłki... Twoja karteczka jest świetna na pewno sprawi wiele radości jubilatowi :)

  OdpowiedzUsuń
 22. Nie dość, że kartka taka pracochlonna to i kurs zrobiłaś!!! Ależ Pracuś jesteś. W końcu święto pracy ;) Piękna kartka :)

  OdpowiedzUsuń
 23. łał...to jest mega genialne!:)...no zatkało mnie:) super dopracowana:)

  OdpowiedzUsuń
 24. Haniu zrobiłam taką karteczkę: http://cudownescrapy.blogspot.com/2014/03/kartka-w-ksztacie-piki.html. Ślicznie dziękuję, że mogłam skorzystać z Twojego pomysłu i kursu. :)

  OdpowiedzUsuń