.

poniedziałek, 13 października 2014

Creative Blog Tour

Od pewnego czasu na blogach zaczęły pojawiać się wyróżnienia Creative Blog Tour. Otrzymywały je wspaniałe osoby, wręcz artystki, tworzące wspaniałe, niepowtarzalne rzeczy, więc z chęcią czytałam ich wypowiedzi i podziwiałam ich piękne i różnorodne prace. 


Aż pewnego dnia zostałam zaproszona przez Sabinkę - znacie ją pod nickiem Sabka - zdziwiłam się, bo nie jestem tak wszechstronnie utalentowana jak inne osoby, ale i nie potrafiłam jej odmówić. 
Kim jest dla mnie Sabinka ???????


Sabinka jest przede wszystkim wirtualną koleżanką i bardzo zdolną osóbką. Od dawna podziwiam jej piękne i jakże różnorodne prace. Jest to osoba obdarzona wieloma talentami - jej prace to nie tylko piękne kartki, wspaniałe wytwory szydełkowe, ale i wiele nowości, bo Sabinka cały czas rozwija swoje umiejętności uczestnicząc w różnych warsztatach.  Długo by wymieniać co potrafi robić i czym się zajmuje - zapraszam po prostu na jej bloga: http://sabinkawoj.blogspot.com/ pod tajemniczo brzmiącą nazwą "Zaczarowany Świat Sabki". Rzeczywiście jest zaczarowany o czym sami możesie się łatwo przekonać. Sabinko bardzo Ci dziękuję za to zaproszenie - czuję się wyróżniona a jednoczesnie zaszczycona :))

Creative Blog Tour to zabawa, 
dzięki której można poznać się bliżej, dowiedzieć się czegoś więcej o sobie. 
Aby się przedstawić w tej zabawie, trzeba odpowiedzieć na kilka pytań.

1. Nad czym obecnie pracuję?
W chwili obecnej mam pozaczynanych kilka prac - zaczęłam robić album dla chłopca, rzuciłam się w wir karteczek świątecznych - te wkrótce zobaczycie na blogu oraz zaczęłam robić ..... to coś co widzicie na fotce poniżej. A co to ma być - to już niech zostanie niespodzianką dla Was. Już wkrótce zobaczycie mój nowy projekt, który robię pierwszy raz - lubię nowe wyzwania i tylko mam nadzieję, że poradzę sobie z obecnym. W zasadzie cały czas coś robię - przeważnie kartki na różne okazje. 2. Czym moja praca różni się od innych?
Pewnie tym, że jest po prostu moja. Nieraz na niektórych blogach widziałam wpisy, że kartkę zrobiono przez 15 minut. Ja tak nie potrafię. Każda moja praca jest przemyślana, do każdej dokładam cząstkę swojego serca. Nad trudniejszymi pracami muszę dłużej się zastanowić, jak to było np. z wykonaniem komputerka. Nieraz mówię wręcz, że z problemem muszę się przespać. Bywa również, że mam gotowy plan i wtedy zadziała impuls i zmieniam wszystko to co wcześniej zaplanowałam o 180 stopni. Zawsze jednak staram się, żeby moje prace były wykonane dokładnie, a osoby, które je otrzymają, żeby były po prostu zadowolone.

3. Dlaczego tworzę i piszę bloga?
Na założenie bloga dość długo namawiała mnie moja starsza córka, a ja broniłam się przed tym jak przed najgorszym wrogiem. Aż pewnej soboty (chyba dojrzałam do myśli o swoim blogu) usiadłam do komputera i go po prostu założyłam i ....... świat blogowania całkowicie mnie pochłonął. Uważam, że blog - to małe okienko na świat. To możliwość poznania innych twórczych osóbek, możliwość podziwiania prac innych, wymiany doświadczeń, a wreszcie możliwość zaprezentowania swoich własnych wytworów. Piszę bloga również dlatego bo lubię dzielić się tym co robię - tu szczególnie mam na myśli wszelakie nowości - to właśnie z myślą o Was przygotowuję różne kursiki, jak wykonać daną rzecz. Dla niektórych może to być prościzna, ale biorąc pod uwagę młode osóbki, które dopiero od niedawna rozpoczęły przygodę ze scrapowaniem, taki kursik może okazać się pomocy. Lubię dzielić się tym, co sama się do tej pory nauczyłam i właśnie te możliwości daje mi możliowść blogowania.

4. Jak wygląda mój proces tworzenia?
No cóż zależy on od tego co mam do zrobienia. Jeżeli zajmuję się decoupagiem to z pracą przenoszę się do kuchni i wszystko wykonuję na stojąco. Jeżeli jest do praca papierkowa to rozkładam "warsztat pracy" w pokoju na ławie. Niestety nie mam swojej pracowni, stąd codziennie swoje miejsce pracy rozkładam, a z końcem dnia wszystko chowam. Ważnym elementem mojej pracy jest cicha i spokojna muzyka bądź jakiś program telewiyjny, który nie koniecznie oglądam, ale na pewno go słucham.  Przeważnie mam zaplanowane co będę robiła danego dnia. Ponieważ jestem już na wcześniejszej emeryturze, stąd mogę sama ustalać charmonogram dnia i nie trzymam się sztywnych regół. Siadając do pracy mam już w głowie ustalony pomysł i po prostu go wykonuję. Często w trakcie pracy zmieniam go, ale wydaje mi się, że z korzyścią. 
Czego mi ciągle brakuje ? ..... zabrzmi może głupio, gdyż jestem jak wspomniałam na emeryturze - brakuje mi czasu, a doba zawsze jest dla mnie za krótka. Może to spowodowane jest tym, że swoje prace wykonuję wolno, ale przecież mnie się nigdzie nie spieszy.Gdy siadam do tworzenia, to jakbym znalazła sie w innym świecie, to ogromna radość, przyjemność, wyciszenie. Do każdej pracy dodaję cząstkę swojego serca - po prostu kocham to co robię :)) 
Ależ się rozpisłam, a przecież pisać nie lubię zwłaszcza o sobie.


Creative Blog Tour to poznanie nowych, wspaniałych ludzi z pasją.
Moje zaproszenie przyjęły wspaniałe osóbki: Asia i Danusia.

Z Asią znamy się już dość długo, bo poznałyśmy się (oczywiście wirtualnie) jeszcze na Wizażu. Myślę jednak, że nasza znajomość rozkwitła właśnie w trakcie blogowania. Połączyły nas wspólne pasje i miłość do papierków. Znajomość wirtualna nam nie wystarczyła i chociaż mieszkamy w zupełnie innych miastach i dzieli nas ponad 300 km to poznałyśmy się również w realu. Jak nie możemy się osobiście spotkać, to rozmawiamy na FB lub telefonicznie. Asia to bardzo sympatyczna osóbka i zawsze mogę na nią liczyć.


Jest bardzo utalentowana, a odwiedzając jej blog http://asiscrapki.com.pl/wordpress/ sami możecie się o tym przekonać.

Drugą równie utalentowaną osóbką jest Danusia, którą znacie pewnie pod nickiem luzik. Z Danusią znamy się tylko wirtualnie. Tworzy niesamowite rzeczy. Jest wszechstronnie uzdolniona. Spod jej zdolnych rączek wychodzą same cudowności, które możecie podejrzeć na jej blogu: http://luzik-luzikowo.blogspot.com/


W naszej znajomości z Danusią zupełnie nie przeszkadza nam to, że znamy się tylko wirtualnie. Doskonale sie dogadujemy i zawsze możemy na siebie liczyć. 

Sabinko - jeszcze raz bardzo Ci dziękuję za zaproszenie do zabawy, 
a  Asi i Danusi za chęć uczesniczenia w niej.

Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie i dziękuję za to że wytrwaliście do końca czytając to co napisałam :))


8 komentarzy:

 1. Haniu, to ja Ci dziękuję, że przyjęłaś moje zaproszenie ! Dziękuję Ci również za wiele ciepłych słów wypowiedzianych na mój temat. Danusie znam od dawna, oj to już chyba 5 lat. Poznałyśmy się w wirtualnym świecie, na Talenciku, ale po kilku latach doszło do spotkania. I co jest dziwne, znamy się wirtualnie, a jak sie spotkamy, to tak jak stare znajome.
  A do Asi już biegnę i chętnie ja poznam. Buziaki !

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak miło Haniu dowiedzieć się o Tobie coś więcej. Musze się przyznać, że wizytę na Twoim blogu, zawsze zostawiam sobie na " deser ". Twoje prace podziwiam i oglądam dokładnie każdy szczegół i nie mogę wyjść z podziwu, jak precyzyjnie potrafisz zrobić te swoje cudowne kartki, jesteś moim niedoścignionym Guru w tej materii. I cudnie to nazwałaś - prowadzenie bloga, to takie małe okienko na na świat :)
  Danusię znam ciut krócej niż Sabka, ale myśmy się wzięły z jednego Talencika :)
  Gorące pozdrowienia :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak miło się Haniu czegoś o Tobie dowiedzieć:) Gratuluję wyróżnienia :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Haniu gratuluję wyróżnienia i zaproszenia do zabawy. Wprawdzie znamy się tylko wirtualnie, ale już dosyć długo i nie zgodzę się ze stwierdzeniem, że nie jesteś zdolna. Uważam, ze zasługujesz na to wyróżnienie jak mało kto, a Twoje prace to mistrzostwo :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wielkie dzięki Haneczko za wyróżnienie, przeczytałam o Tobie to co już wiedziałam od dawna a wiem jeszcze o wiele więcej :) No i chętnie dzięki Tobie poznam kolejne pasjonatki

  OdpowiedzUsuń
 6. Haniu dziękuję za wyróżnienie mnie.
  Chętnie wezmę udział w zabawie .
  pozdrawiam Danka

  OdpowiedzUsuń
 7. Haniu gratuluję wyróżnienia i ciesze się, że mogłam bliżej cię poznać dzięki autoprezentacji. Zawsze z nieukrywaną przyjemnością oglądam Twoje prace a i z kursików chętnie korzystam :) oczywiście że zaglądnę do Twoich koleżanek bo tak pięknie i ciepło o nich piszesz :) Pozdrowienia

  OdpowiedzUsuń